Isuzubus.cz
PRODEJ AUTOBUSŮ

Autobusem ISUZU do plzeňského Prazdroje s Jaromírem Hanzlíkem

Herecká společnost z Prahy pod vedením Jaromíra Hanzlíka se vydala pře nedávnem na výlet midibusem ISUZU NOVO do plzeňského Prazdroje. Sám Jaromír Hanzlík nepopírá velmi kladný vztah ke zlatavému moku a dokonce je také čestným velvyslancem plzeňského piva ve světě.

Vloni pro Prazdroj mimo jiné, také nadaboval unikátní reklamní spot k 170 narozeninám pivovaru „Před 170 lety se zrodil svět Pilsner“.

To musíte vidět: Klik a jsi tam a vychutnej si tu neskutečnou pivní atmosféru!

 

Jaromír Hanzlík rozšířil okruh čestných velvyslanců plzeňského piva ve světě

Herec Jaromír Hanzlík dnes v legendární staroměstské pivnici U Zlatého tygra rozšířil okruh čestných velvyslanců plzeňského piva ve světě, k nimž patří například režisér Miloš Forman nebo hokejista Jaroslav Špaček. Hospoda, která je nerozlučně spjata s osobou spisovatele Bohumila Hrabala, zase získala červenou pečeť za to, jak se o chmelový mok stará.

„Já mám pivo v krvi,“ přiznal ČTK Hanzlík. „Můj tatínek byl sice jen občasným pijákem vína, ale moje maminka byla milovnicí piva a já to mám po ní v genech,“ vysvětlil. „A pokud pivo, tak jedině plzeňské, to je mok, jenž je jedinečný na celém světě,“ dodal představitel jedné z hlavních rolích ve slavném filmu Postřižiny.

Hrabal chodíval k Tygrovi s železnou pravidelností a v kterékoliv náladě. Podle Hanzlíka byl milovníkem atmosféry, která k pivu patří. „Od štamgastů čerpal náměty pro své knížky a pro to svoje pábení,“ přiblížil herec, jehož jeden z nejznámějších českých spisovatelů oslovoval strýčku. „Hrál jsem strýčka Pepina, který byl skutečným strýcem pana Hrabala. Když začalo natáčení, začal oslovovat Magdu Vášáryovou maminko a mně říkal strýčku….Sedávali jsme tady u Tygra, zažil jsem s ním krásné chvíle plné rozmaru a láskyplná objetí, ale i těžké chvíle, kdy byl nepříjemný,“ zavzpomínal Hanzlík.

Staroměstská plzeňská pivnice byla vůbec první českou hospodou, která od Plzeňského Prazdroje před deseti lety získala certifikát kvality. „Pivnice certifikát každý rok obhájila, proto jsme chtěli nějak poděkovat za péči o kvalitu a udělili jsme ji čestnou pečeť. Hosté tak mají jistotu, že se tady o pivo umí postarat,“ řekl ČTK starší obchodní sládek pivovaru Václav Berka.

Vyznavačem hospůdek s intimní atmosférou, kde čepují dobrou plzeň je i Hanzlík. „Chodím rád k Jelínkům, kde my jako štamgasti stojíme u piva. Tam jsem rád, tam se přestěhovalo část z těch, kteří se scházeli u Tygra s panem Hrabalem. Já jsem tam hrozně rád, popíjím pivo a poslouchám to pábení a vždycky si říkám: ‚Škoda, že to Bohoušek neslyší, to by byla literatura‘.“

ČTK

Foto: Viktor Wiesner Turancar CZ

 

10 let mi tady prodáváme MIDIBUSY ISUZU, ISUZU je ten nejlepší MIDIBUS pro vaše cesty za zábavou!