Isuzubus.cz
PRODEJ AUTOBUSŮ

Česká premiéra autobusu ISUZU CITIMARK

 
Isuzu CitiMark

Isuzu CitiMark

Praha 26.5. 2010 (Green Pear Tip). Společnost Turancar CZ představí v Brně poprvé široké veřejnosti nový model příměstského autobusu ISUZU CITIMARK s motorem Euro 5 EEV. Na český trh se tak dostane autobus střední velikosti s vysokou užitnou hodnotou. CITIMARK je výrobek prověřený v náročných mezinárodních zátěžových testech. Jedná se o autobus s úspornými provozními náklady, nízkou pořizovací cenou a svébytným nezaměnitelným designem.  Tureckému výrobci Anadolu Isuzu se podařilo postavit konstrukčně mimořádně povedený autobus, který je svými parametry plně srovnatelný s evropským standardem.

Největší pozitiva spatřujeme v nově navržené konstrukci s motorem vzadu, kdy dochází k optimálnímu rovnoměrnému rozložení celkové váhy. Při porovnání s obdobnými výrobky má vozidlo stejnou nebo dokonce nižší pohotovostní hmotnost, ale větší povolené technické zatížení, díky tomu  pojme až 75 cestujících. Konstrukce podvozku počítá i s provozem na nekvalitních komunikacích a jeho velkou pevnost a vysokou životnost garantuje značně robustní rám, typický pro Isuzu.

Délka 9 metrů a velká kola dodávají autobusu nejen dospělý vzhled, ale hlavně dobré jízdní vlastnosti a dostatek prostoru pro cestující. Pětilitrový motor ISUZU o výkonu 150 kW vykazuje dostatek síly i při plně zatíženém voze.

Karoserie je navržena pro městský provoz, s nízkou úrovní podlahy v celé první třetině vozu. Vstup je zajištěn druhými dveřmi s dvojnásobnou šířkou, které jsou vybaveny rampou pro najíždění invalidních vozíků. Nástupní hranu dveří lze ještě snížit pomocí pneumatického zařízení.   Konstruktéři při návrhu interiéru vsadili na osvědčenou praktickou jednoduchost s logickým uspořádáním sedadel, záchytných tyčí a osvětlení.

Autobus ISUZU CITIMARK si jistě získá pozornost českých dopravců i provozovatelů autobusových linek z řad obcí a měst, kteří ocení zejména možnost jeho praktického využití v místních podmínkách. Autobus lze totiž s výhodou provozovat na linkách, kde není zajištěné stoprocentní vytížení velkých vozů a dochází tam k velkým provozním ztrátám, je svou konstrukcí vhodný i pro méně kvalitní komunikace, kde opět svému provozovateli šetří náklady na údržbu a servis a současně na městských i příměstských linkách zajistí přepravu invalidních i méně pohyblivých občanů a maminek s kočárky. Provozováním flotily, vytvořené právě z těchto autobusů, lze tedy dosáhnout značných úspor. Celková moderní koncepce nového lehkého autobusu nutí k zamyšlení o  jeho praktickém využití v místních podmínkách českých dopravců.

V české premiéře se představí autobus ISUZU CITIMARK na brněnském mezinárodním veletrhu AUTOTEC ve dnech 5. – 10. června 2010 v hale č. V, stánek 14. Již nyní je možné si domluvit termín prohlídky. Vystavený autobus je určený pro předváděcí provoz i po skončení výstavy. Veškeré informace  poskytuje výhradní importér společnost TURANCAR CZ, spol. s r.o.  Bližší technická specifikace a fotografie vozu jsou k dispozici na: www.turancar.cz. Fotografie v tiskové kvalitě rozlišení obratem poskytneme na vyžádání.

TURANCAR CZ, spol. s r.o.
Jeremiášova č.p. 870/24
Areál Skanska
155 00 Praha 5 Stodůlky
www.turancar.cz
isuzu@turancar.cz
+420 251 610 256
+420 603 970 950

TURANCAR SK – Viliam Turan
Bratislavská 1
949 01 Nitra
Areál Mercedes
www.isuzu.sk
isuzu@turancar.sk
+421 37 6515 221
+421 910 903 355

[nggallery id=10]