Isuzubus.cz
PRODEJ AUTOBUSŮ

Nový midibus v Praze na výstavě Transped Comma – ISUZU NOVO Ultra pro 27 osob

ISUZU Novo Ultra

Autobus ISUZU NOVO Ultra představí společnost TURANCAR CZ s.r.o. na výstavě Transped Comma v pražských Holešovicích od 22. do 24.10. 2010

 

Předváděcí model tohoto autobusu absolvoval v posledních týdnech mnoho testovacích jízd, při kterých najel desítky tisíc kilometrů. Za volantem se vystřídalo hned několik profesionálních řidičů, převážně majitelé a zaměstnanci přepravních firem. Zájem seznámit se s vlastnostmi nového autobusů projevilo také několik redaktorů motoristických časopisů.  Celkové výsledky hodnocení   zkušebních jízd a testů jsou velmi pozitivní.

Konstrukce midibusu je výsledkem práce vývojového oddělení Anadolu Isuzu Automotive Industry & Trading Co., továrny s roční produkcí až 20.000 autobusů.   Jedná se o plnohodnotný nízkokapacitní autobus jednoduché konstrukce, vybavený originálním osvědčeným motorem ISUZU 4HK1E5C o výkonu 140 kW s emisní normou Euro 5.

Profesionální řidiči ocenili zejména dobré manévrovací schopnosti vozidla a jednoduché ovládání, výkon motoru a účinnost brzd, pocity při řízení jim připomínají jízdu s velkým autobusem. Ergonomie ovládacích prvků a pracoviště řidiče je také na velmi dobré úrovni, na čemž se také shodují všichni, kdo měli možnost autobus řídit.    

Celkové koncepční  řešení NOVO Ultra je neporovnatelně vyspělejší oproti běžným midibusům vyrobených přestavbou z dodávkových  automobilů. Jedná se hlavně o uspořádaní prostoru pro cestující, které je až překvapivě prostorné a vzdušné. K dobrému a příjemnému dojmu přispívají také velké prosklené plochy a dobrý výhled z autobusu. Pohodlí cestujících při nastupování zajišťují  dvoje široké pneumaticky ovládané dveře,  které také nejsou u běžných midibusů standardem. Dopravci oceňují zejména zabudované zavazadlové prostory o objemu 4,3m³, které nejsou také vždy běžnou součástí podobných midibusů.

Při zkušebních jízdách po celé České republice se teprve ukazují další široké možnosti flexibilního využití nového turistického autobusu. Překvapivý je i zájem dopravců, kteří přepravují sportovní oddíly.  Autobus není  pouze turistickou záležitostí, ale je vhodný i pro využití závodové dopravy,  nebo jako školní autobus.  Nejdůležitější je ale asi stále prvotní myšlenka využití při incomingové dopravě malých skupin turistů  v centru historických měst, při cestách na letiště a  na okružních turistických cestách po Evropě.

Na český a slovenský trh se dostává nový pozoruhodný výrobek, který je zajímavý nejen technickým řešením, ale i nevšedním designem. Pozornost a zájem vzbuzuje NOVO  nejen díky dobrým referencím, ale i ceně, která je v segmentu nízkokapacitních autobusů nejnižší a umožňuje tak bezproblémový nákup tohoto vozu všem dopravcům. 

Autobusy ISUZU do České a Slovenské republiky dováží společnosti  Turancar CZ s.r.o. a Turancar SK –  Viliam Turan.

více informací o výstavě na: www.isuzubus.eu
www.turancar.cz, www.autoshowpraha.cz